דלקת ביד

נוגדי דלקת טבעיים

הדלקת מהווה מטרד גדול ועלולה לפגוע מאוד באיכות החיים שלנו. למרבה המזל, ישנם נוגדי דלקת טבעיים שיכולים להקל מאוד על תסמיני הדלקת ולהוביל לשיפור מצב. על כך נספר לכם במאמר הבא.

השימוש בנוגדי דלקת טבעיים: מקדימים תרופה למכה

נוגדי דלקת טבעיים מבוססים על צמחי מרפא, ויטמינים וחומצות שומן. יש בהם רכיבים שונים נוגדי חמצון המגינים על גופנו מפני רדיקלים חופשיים הנמצאים בסביבתנו. בכך הם מצליחים לעכב ייצור של מרכיבים דלקתיים בגוף ומונעים את היווצרותה של הדלקת. בנוסף, נוגדי דלקת טבעיים מפחיתים את הכאב המלווה בדלקות. (2)

למי מומלץ לקחת נוגדי דלקת טבעיים?

לאנשים שנוטים לסבול מדלקות אקוטיות או כרוניות חוזרות ונשנות, כמו למשל ספורטאים או כל מי שעוסק באימון גופני, מומלץ ליטול באופן קבוע נוגדי דלקת טבעיים. כך ניתן לצמצם את התפתחות הדלקות ולאפשר לגוף להתאושש בצורה טובה יותר מהדלקת. (1)

סימנים המאפיינים דלקת: הידעתם?

דלקת מקומית מאופיינת בנפיחות, נוקשות, אדמומיות וכאב באזור מסוים בגוף. בנוסף, היא עלולה להוביל למוגבלות בתנועה וקושי בתפקוד מלא, לעלייה בחום, לירידה בתיאבון וחולשה. (2)

היתרונות בנוגדי דלקת טבעיים

לנוגדי דלקת טבעיים ישנם יתרונות רבים: בניגוד לתרופות הקונבנציונאליות שמסייעות לטפל בדלקת רק לאחר שהיא מופיעה, נוגדי דלקת טבעיים יכולים למנוע את התפתחות הדלקת. לעומת טיפול תרופתי, נוגדי דלקת טבעיים אינם גורמים לתופעות לוואי ולא מובילים להתמכרות. בנוסף, הם תורמים לבריאות הכללית ויכולים למנוע בעיות רפואיות אחרות כמו שחיקת סחוסים במפרקים. כך למשל, כורכום, הנחשב לנוגד דלקת טבעי, מסייע גם להפחתת כולסטרול גבוה. (1)

טיפול באמצעות נוגדי דלקת טבעיים

אומגה 3

חומצות השומן מסוג אומגה 3 הן בעלות תכונות אנטי דלקתיות. לצד היעילות שלהן בטיפול בדלקת, הן מפחיתות טריגליצרידים בדם (שומן הנספג בגוף מהמזון ומייצור עצמי של כבד) וכך מצמצמות את הסיכון שעלולים לגרום לאירוע מוחי ומחלות לב, ואף משפרות את הזיכרון. ניתן לצרוך אומגה 3 מדגים כמו סלמון, מקרל, הרינג וסרדינים, וממקור צמחי כמו זרעי פשתן וזרעי צ’יה. (2)

ויטמין E

ויטמין E הוא נוגד חמצון יעיל המסייע להגן על הגוף מפני דלקות. ניתן לצרוך אותו באבוקדו, שמן זית, זרעים, אגוזים, ודגנים מלאים כמו שעורה ושיפון. (2)

אבוקדו עשיר בויטמין E

תוסף התזונה Bio Protective Curcum

הכורכומין, הרכיב הפעיל בצמח הכורכום, נמצא במחקרים רבים כמסייע לעיכוב מרכיבים דלקתיים בגוף וידוע ביכולת שלו להילחם בחיידקים ונגיפים. אחת הדרכים לצרוך את הכורכומין היא באמצעות תוסף התזונה Bio Protective Curcum. תוסף התזונה המכיל אבקת כורכום, זרעי שמיר, תמצית פיפרין, ברבריס כחול ופוספטידיל כולין. המנגנון הצמחי המשולב בתוסף התזונה מפרק את שכבת ההגנה של החיידקים (שמסייעת לעמידותם בפני אנטיביוטיקה), בעקבות זאת האפקט האנטיביוטי של הכורכום יכול להתבטא בעוצמה חזקה יותר, וכך התפשטותם בגוף נמנעת. (3) מעבר לכורכומין, יש בפורמולה מנגנון צמחי המסייע בפירוק שכבת ההגנה שהחיידקים מייצרים לעצמם ובכך יוצרים את העמידות נגד אנטיביוטיקות שונות. כתוצאה מכך, האפקט של הכורכום מתבטא בצורה חזקה יותר.

ברומליין

ברומליין הוא אנזים צמחי שאפשר למצוא באננס. הוא מסייע להפחתת סימנים דלקתיים בדם כמו טרומבוקסן 2A ופרוסטגלנדין 2E ויעיל בהפחתה של כאב המלווה את הדלקת. (1)

פוליפנולים

פוליפנולים אלו תרכובות שיש להן סגולות בריאותיות רבות ובין היתר הן נחשבות לנוגדי דלקות. פוליפנולים מפחיתים תהליכים דלקתיים בגוף ואף מסייעים בשיקום הנזקים שנגרמו לאזור כתוצאה מהדלקת. ניתן למצוא את התרכובות האלו, בין היתר, בפולי קפה, בקליפה של לימון ובמיוחד בלימון העשיר בפוליפנולים, בכורכום וביין אדום. (2)

לסיכום

לאורח החיים ולתזונה שלנו יש השפעה רבה על הבריאות שלנו. כדי למנוע התפתחות דלקת ולטפל בה, מומלץ ליטול נוגדי דלקת טבעיים כמו תוסף התזונה Bio Protective Curcum שנלחם בחיידקים הגורמים לדלקות בגוף. (3)

מקורות:

(1) (2) (3)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *