על מערכת החיסון בקיצור ובהרחבה

המערכת החיסונית מהווה את מנגנון ההגנה העיקרי של גופינו נגד פולשים חיצוניים כמו חיידקים, וירוסים ופטריות, או נגד כשלים פנימיים של תאי הגוף, הבולט ביניהם הוא התפתחות תאים סרטניים.
המאפיין הבולט ביותר של מערכת החיסון הוא יכולת הזיכרון שלה. היא משמשת מעין “חוש שישי” של הגוף הודות לתאי זיכרון ייחודיים שיודעים לזהות באופן מדויק את מקור הסכנה על סמך מקרי העבר, ולהפעיל את המנגנון הספציפי להגנה על הגוף.
המערכת החיסונית של גופינו נחשבת לאחת המערכות הסבוכות בגוף האדם ומנגנוני ההגנה שלה עובדים בשיתוף פעולה מתמיד עם איברי גוף רבים (העור, מערכת העצבים, הלימפה ועוד).
כך גם אופן הפעולה של מערכת החיסון מורכב, והוא מושתת בעיקרו על שלב הזיהוי של הפולש ושלב התגובה – הפעלת נוגדנים וגיוס משאבים כולל לצורך הגנה על הגוף.

חיזוק המערכת החיסונית

מהי המשמעות של מערכת חיסונית חזקה? מדוע חשוב כל כך לשמור עליה? ואיך היא יכולה לתרום לבריאות היומיומית שלנו?
המערכת החיסונית היא השומר האישי של גופינו, ולכן חשוב מאוד לשמור עליה ולדאוג לתחזוקה שוטפת שלה. המערכת אמנם ייחודית לכל אדם, ומאופיינת במרכיבים גנטיים שמהווים את טביעת האצבע הפרטית של כל אחד מאיתנו ועמם נולדנו, אך אין זה אומר שאנחנו לא צריכים לפעול באופן מתמיד על מנת לחזק אותה.
לאורך השנים, מחקרים רבים הראו כי חיזוק המערכת החיסונית הוא המפתח לחיים בריאים ומאוזנים. המשמעות היא, שבתור מערכת “לומדת” ומתפתחת, לכל אחד מאיתנו יש את היכולת להשפיע על המערכת החיסונית שלו. כמערכת עם תכונות נרכשות, המערכת החיסונית עדה לכל השינויים שאנו עוברים במהלך חיינו: ההיסטוריה הבריאותית שלנו, מחלות עבר, טראומות נפשיות ועוד.
על מנת “לחנך” את המערכת עלינו להקפיד להיות קשובים לה ולחזק אותה כל הזמן. את זאת ניתן לעשות בשלל דרכים טבעיות וקלות שיעזרו לנו לשמור על הבריאות הכוללת ולמנוע מחלות ושאר סכנות.

איך מחזקים מערכת חיסונית?

חוזקה של המערכת החיסונית שלכם מושפע במידה מועטה על ידי גנטיקה והרבה מאוד מאורח החיים ומההרגלים היומיומיים שלכם. שינויים קטנים יכולים לחזק אותה ולתרום על ידי כך לבריאות הכללית שלכם. ישנם מגוון דרכים לחיזוק המערכת החיסונית, והן כרוכות בשינוי מהותי בשגרת היומיום שלנו.

פעילות גופנית לחיזוק הגוף

שמירה על כושר ופעילות גופנית באופן קבוע הוכחו כיעילות בשמירה על תפקוד תקין של מערכת החיסון. פעילות גופנית קבועה מעודדת את מערכת החיסון לייצר תאי הגנה ייעודיים, תאי דם לבנים (כמו תאי T ו- B) שאחראים על מגוון תהליכי ריפוי במערכת החיסון, וגם נוגדנים.
כמו כן, פעילות גופנית חשובה מאוד לשמירה על לחץ דם תקין, כולסטרול ומשקל ועל הרגעת הגוף והנפש. כל אלו משפיעים מאוד על מערכת החיסון, ואם ערכיהם התקינים לא נשמרים, היא עלולה להיחלש ולקרוס במצבי קיצון.

אישה רצה לחיזוק מערכת חיסון

תזונה נכונה: מאכלים לחיזוק הגוף

לצד פעילות ספורטיבית, חשוב מאוד גם להקפיד על תזונה מאוזנת. המזון שאנו מכניסים לגופינו הוא אבן הבניין והבסיס לכל תהליך שקורה לנו בגוף. ממנו אנו בונים את המערכות השונות והם אלו שמשפיעים על התפקוד היומיומי שלנו ועל בריאות המערכת החיסונית.
כל מזון שאנו צורכים מכיל מיליארדי חיידקים וחומרים פעילים נוספים כמו ויטמינים שאחראים בין היתר גם על התפקוד של מערכת החיסון ומערכות נוספות שהיא תלויה בהן. הם תורמים לייצור מחודש של נוגדנים, משפרים את תפקוד המערכת העצבית ואת ביצועי המערכת החיסונית, מאפשרים את קיומה של אוכלוסיית החיידקים הטובה במערכת העיכול ועוד.
על מנת לחזק את מערכת החיסון מומלץ להימנע מאכילת מאכלים עתירי שומן וקלוריות ומזון מעובד, שעלולים לייצר תגובות דלקתיות בגוף ולהחליש את המערכת החיסונית או לגרור תגובות אוטואימוניות חריפות.

כמו כן, חשוב מאוד להקפיד על צריכה של מזונות המעוררים את מערכת החיסון, כמו יוגורט, פירות וירקות עשירים בסיבים תזונתיים וויטמינים, דגים, אגוזים ושאר מזונות עם נוגדי חמצון.

תזונה נכונה לגוף

ויטמינים לחיזוק הגוף

לויטמינים ומינרלים תפקיד מרכזי בשמירה על המערכת החיסונית. הם משמשים גורם משפיע ומרכזי בתהליכים רבים הקשורים בפעילות של מערכת החיסון, ביניהם: שמירה על סביבת חיץ איתנה בין הסביבה ובין העור, מניעת כניסה של פולשים לגוף, הם משפיעים על מידת עמידותם של חיידקים ווירוסים כנגד המערכת החיסונית, מגינים מפני תהליכים פנימיים הרסניים כמו סרטן, ושומרים על הגוף שלנו מפני התפתחות תהליכים דלקתיים.
לחיזוק המערכת החיסונית מומלץ לצרוך באופן יומי מזונות עשירים בויטמינים – מגוון רחב של פירות וירקות , זרעים מהטבע, קטניות, דגנים מלאים נבטים ואגוזים.
במידה וקיים חוסר מהותי בויטמינים, חשוב לצרוך תוספי תזונה או מולטי ויטימינים טבעיים בהתאם לחוסר.

תוספי תזונה לחיזוק מערכת החיסון

תוספי התזונה המומלצים לחיזוק המערכת החיסונית יכולים להיות בצורה כמוסות של ויטמינים או מינרלים. אבץ, ויטמין D, ויטמין C תורמים משמעותית לחיזוק המערכת החיסונית: משתתפים בתהליכי בניית רקמות העור, מסייעים בתפקוד של תאי דם לבנים, מפחיתים תחלואה של מחלות אוטואימוניות וכן מונעים תהליכים סרטניים ודלקתיים.
הפרוביוטיקה היא הרכב ידידותי של מגוון חיידקים גדול מאוד. החיידקים הללו הכרחיים לשמירה על הבריאות שלנו, שכן הם משתתפים באלפי תהליכים חיוניים בגוף, ביניהם גם במערכת החיסון.
צמחי מרפא טבעיים וויטמינים אחראים גם הם על מגוון תהליכים – מניעת תהליכים אוטואימוניים של פגיעה עצמית במערכת החיסון, מעודדים הפחתת מדדי דלקת ועוזרים למערכת להתמודד בצורה יעילה יותר עם “אויבים” וגורמים מסכנים.
המוצר Immu Optimizer Complex מבית הומאוטריט מכיל תוספי תזונה טבעיים וויטימינים כמו אבץ, ויטמין C, ג’ינסנג ופרחי סמבוק. זהו פתרון אולטימטיבי המשלב בתוכו מגוון מרכיבים מוכחים לחיזוק המערכת החיסונית, יצירת נוגדנים באופן טבעי וסיוע בהתמודדות עם מחלות שונות.

שאלות נפוצות: איך מחזקים את המערכת החיסונית?

immu optimizer complex

Immu Optimizer Complex

מסייע לחיזוק המערכת החיסונית ובכך עוזר במניעת התפשטות וההתפתחות של מחלות ונגיפים

תכולה

0
כמוסות

אופן טיפול

כמוסה אחת

3 פעמים ביום

immu optimizer complex

מארז יחיד

250

אימיו-אופטימייזר זוג

מארז זוגי

450

500

מארז שלישייה

600

750

20 בינואר 2021
5/5
המלצות לקוחות #6139
מסייע מאד בחיזוק מערכת החיסונית של הגוף. עובדת עם יחדים קטנים אשר חולים לא מעט. כל פעם שהרגשתי קצת חיחשה או שנראה שמתחיל משהו. לקחתי מינון של 4 כדורין ביום במרום 3 וזה ישר עבר. וב”ה מסייע לי ביתר שאת ב”ה לא להידבק בקורונה. מוצר מדהים המלצתי למשפחה דלי בחול.

לחוביץ דפנה

6 בינואר 2021
5/5
שירות מצויין
אני חייב לציין שהיתי מופתע המשלוח הגיע אלי ממש תוך יום!!! נדיר שירות מצויין

משה

5 בינואר 2021
5/5
תוך כמה ימים חזרתי לעצמי… מדהים!
אני חייבת לכם המון תודות על המוצר שלכם immu optimizer, אני חליתי בקרונה ולמרות שניסיתי כל מיני דברים טבעיים, ויט סי, די, zinc,לשתות תה עם גינגור,הל וכו’ ושום דבר לא עזר לי לחזור לעצמי. 7 שבועות לאחר ” שהחלמתי” שוב הייתי עם חום ושיעול….והחולשה ליווה אותי גם ..כך עברו 3 חדשים עד שחברה המליצה לי לקחת את immu optimizer, תוך כמה ימים חזרתי לעצמי לגמרי….מדהים!!!!!! ועכשיו כחודש לאחר מכן אני ממשיכה לקחת פעם ביום ומרגישה מצוין. תודה ענקית!!!!!!!!!!! (פורסם 05/01/2021).

ר.ד.

5 בינואר 2021
5/5
המלצות לקוחות #5348
אני אשתי והילד הקטן נמצאנו חיוביים לקורונה בגל השלישי. בשלב הזה אני כבר השתמשתי בתוסף במשך חודש וראינו הבדל משמעותי בתסמינים. אשתי קיבלה את המחלה קשה יותר באופן משמעותי וסבלה מחום במשך שבוע אצלי התסמינים עברו בתוך יום ובבדיקה נוספת כבר יצאתי שלילי.

עידן

14 בדצמבר 2020
5/5
דניאל עובדיה
אני רוצה להודות מכל הלב על טיפולכם ההומאופתי ששיפר באופן משמעותי את בריאותו של הרב סממה, שליח חבד בסטרסבורג. ביום רבעי, 1/4 יצרתי קשר אתכם כאשר הרב סממה היה בטיפול נמרץ, עם מנה גדולה של חמצן ועם אנטיביוטיקה דרך הווריד, ביום ה14 של מחלת הקורונה. במסירות ובמהירות מדהימה שלחתם את התרופות שהגיעו לצרפת ביום חמישי בצהריים. הרופאים בבית הרפואה (בית חולים) בסטרסבורג הסכימו שהרב יקח את התוסף בגלל בהוא הומאופתי, וביום שישי מצב הרב השתפר באופן דרסטי והורידו לו מנת החמצן בחצי . מערכת החיסון התחילה לפעול . וברוך השם היום המצב הרבה הרבה יותר טוב, יש סיכוי שהרב יצא בחול המועד הביתה בס”ד. תודה תודה תודה רבה פסח כשר שמח ובריא גברת עובדיה”

דניאל עובדיה

14 בדצמבר 2020
5/5
איצק עובדיה
נטלתי את התכשיר מספר פעמים בעקבות חום גבוה ותשישות רבה שאפילו לא היו לי את הכוחות לקום מהמיטה. חייב לציין כי אחרי נטילת התוסף מספר פעמים החום ירד לגמרי, הכוחות חזרו לי כאילו לא היה כלום. תודה רבה על טיפולכם המסור!

איצק עובדיה

14 בדצמבר 2020
5/5
וליד חוריה
מצויין

וליד חוריה

27 בנובמבר 2020
5/5
גם מי שסקפטי, תנסו זה עובד!
חליתי בקורונה והייתה לי חולשה וכאבי גב. הומלץ לי על תוסף התזונה ומיד קניתי ולאחר לקיחת מספר כדורים חל שיפור משמעותי בהרגשתי והרגשתי הרבה יותר טוב! בדרכ אני מאוד סקפטית לגבי כדורים אבל במקרה זה חוויתי את ההתאוששות על בשרי ולכן אני ממליצה בחום וגם מי שסקפטי, תנסו זה עובד!!!!!

אודליה

27 בנובמבר 2020
5/5
מצווה וחובה להפיץ את הבשורה
סבלתי מתסמיני שיעול כרוני, חום, קוצר נשימה. עברתי שעות מאוד קשות. נטלתי את התוסף וכבר באותו הלילה לא היה לי חום, החולשה ירדה באופן משמעותי (אחרי מספר פעמים בודדות של שימוש) הרגשתי הרבה הרבה יותר טוב. אני לא האמנתי עד כמה התוסף הזה יכול עבוד. מצווה וחובה להפיץ את הבשורה כי זה עוזר!

ישראל רוזן

מאמרים נוספים שחשוב לקרוא

הומאוטריט לאב

נשמח להיות בקשר!

כתובתנו

אבשלום גיסין 86 פתח תקווה

שירות לקוחות

א'-ה' 09:00-18:00

טלפון

077-9725166

עקבו אחרינו

הצהרת בריאות

1. כל האמור כאן אינו מהווה התוויה רפואית אלא תמצות מאמרים מדעיים המובאים כאן מכוח חוק חופש המידע. 2. המידע אינו מהווה הנחיה רפואית או המלצה לטיפול. אנשים הנוטלים תרופות לפי מרשם, נשים בהריון, נשים מניקות וילדים – יש להתייעץ עם רופא לפני השימוש

מערכת חיסונית

מערכת העצבים

מערכת העיכול

מערכת הורמונאלית

לב וכלי דם

טיפוח השיער

דרכי הנשימה

אף אוזן וגרון

אנטי אוקסידנט

כל הזכויות שמורות להומאוטריט 2021

10% הנחה לרכישה הזו!

הצטרפו לרשימת החברים שלנו וקבלו במייל קוד קופון לשימוש מיידי, כולל כפל מבצעים!
שימו לב, אם בסיום ההרשמה לא קיבלתם מייל, בדקו גם את תיבת הספאם שלכם.