Cart 0 0

שירות לקוחות:

077-9725166

Cart 0 0

אלופציה אראטה

אם הגעתם למאמר זה, כנראה שגם אתם סובלים ממחלת האלופציה (או בשמה המלא אלופציה אראטה), הגורמת להתקרחות ונשירת השיער. מוטרדים מהמצב? תוכלו להתנחם בכך שאתם ממש לא לבד – אלופציה נפוצה בקרב 2 אחוז מהאוכלוסיה, גברים ונשים כאחד. (1) היא יכולה להופיע בכל גיל, אבל בדרך כלל היא מופיעה לפני גיל 20. (2)המחלה אינה כואבת או מסוכנת, אבל ההתקרחות עלולה לגרום למצוקה נפשית. (1) השיער מסמל יופי והוא כמו כרטיס הביקור שלנו, ולכן ההתקרחות עלולה לגרום לפגיעה בביטחון העצמי שלנו. אז איך מטפלים באלופציה ומעודדים את צמיחת השיער בחזרה? התשובה במאמר הבא.

התקרחות בשיער בעקבות אלופציה אראטה

מה זה אלופציה אראטה?

אלופציה אראטה היא מחלה שבה תאי מערכת החיסון תוקפים בטעות ובפתאומיות את זקיקי השיערות וכך נגרמת נשירה. בדרך כלל הנשירה מופיעה כקרחות קטנות באזור הקרקפת, אבל היא יכולה להיות בכל מקום שבו צומח שיער כמו זקן, גבות וריסים. יש מקרים נדירים של המחלה: אלופציה אראטה טוטליס היא מחלה שבה כל השיער נושר מהקרקפת, ואלופציה אראטה אוניברסליס היא מחלה שבה כל שיער הגוף נושר, כולל הגבות, הזקן והריסים. מלחיץ. (1)

מה הן קבוצות הסיכון למחלת האלופציה?

אלופציה תוקפת גם אנשים בריאים, אך מי שנמצא בסיכון מוגבר לחלות בה הם אנשים שסובלים ממחלות של מערכת החיסון כמו מחלת מעי דלקתית, מחלות של בלוטת התריס, מחלת ויטיליגו, אנשים שסובלים מאלרגיות, ואנשים שיש להם היסטוריה משפחתית של אלופציה אראטה. (1)

הסימפטומים של אלופציה

קרחות בראש

אלופציה אראטה לרוב באה לידי ביטוי בקרחת קטנה ומתוחמת בראש. כאשר ישנה קרחת מלאה בכל הראש, זהו סימפטום לאלופציה טוטליס. בדרך כלל הנשירה היא רק של שיער עם פיגמנט בעוד ששיער לבן אינו נושר. לעיתים רחוקות הנשירה עלולה להיות מלווה בכאב, שריפה או עקצוץ והעור בקרקפת יהיה אדמומי. (2)

התקרחות בשיער - תסמין לאלופציה

קרחות בזקן

אלופציה אראטה יכולה לגרום גם להתקרחות באזור הזקן. נשירת השיער מאזור הזקן תתבטא בקרחות קטנות ועגולות. (9)

האם זה בלתי הפיך?

בהמשך המאמר נרחיב על דרכי טיפול, אבל כדאי לדעת שבקרב 80 אחוז מהחולים, אלופציה צפויה לחלוף בתוך שנה. הצרה היא שאלופציה עלולה לחזור במהלך השנים, וקשה למנוע את החמרתה. (2) לכן, חשוב מאוד לטפל בה בהקדם ובכך להינות מצמיחת שיער בריאה ותקינה.

הגורמים להופעת אלופציה

השפעת הגנטיקה

בדרך כלל הגורם למחלה הוא גנטיקה. אם יש לכם קרובי משפחה שחלו באלופציה, אז יש לכם סיכוי גבוה יותר לחלות במחלה (בשיעור של 20 אחוז). ישנה טענה לפיה לחץ נפשי גורם לאלופציה, אבל לא נמצאו מחקרים שמאשרים זאת בוודאות. (2). מה שכן אפשר להסכים איתו, זה שהמחלה היא זאת שעלולה לגרום למתח נפשי (זה מה שנקרא פרדוקס הביצה והתרנגולת).

אבחון אלופציה אראטה

מי שמאבחן את מחלת אלופציה אראטה הוא רופא עור. במסגרת האבחון, הרופא יבחן את אזור ההקרחה ויוודא שלא מדובר במחלת עור אחרת כמו גזזת או סבוריאה. הרופא עשוי גם לערוך בדיקת ציפורניים, זאת משום שאצל חולי אלופציה ניתן לראות כתמים לבנים ושקעים מחוספסים בציפורניים והן לעיתים גם מחוספסות. (1)

הקשר בין אלופציה ומחלות נוספות

אלופציה אנדרוגנית

אחד מסוגי ההתקרחות הנפוץ בעולם מכונה “אלופציה אנדרוגנית”, האחראית על 95 אחוז ממקרי ההתקרחות בקרב גברים ועל מקרים רבים של התקרחות בקרב נשים. הגורם העיקרי לאלופציה אנדורגנית הוא תורשה. (10)

גבר שסובל מאלופציה אראטה

כיצד ביטוח לאומי מתייחס לחולי אלופציה?

ביטוח לאומי מעניק זכויות שונות לחולי אלופציה. מי שסובל מבעיות נפשיות כתוצאה מהמחלה זכאי לקבל טיפול ואבחון מפסיכולוגים רפואיים או שיקומיים העובדים בקופות החולים. חולים המקבלים תרופות לאלופציה שנמצאות בסל הבריאות במשך חצי שנה ברציפות, נחשבים לחולים כרוניים וזכאים לשלם על התרופות רק עד התקרה החודשית שנקבעה לפי משרד הבריאות. חולי אלופציה טוטליס וחולי אלופציה אוניברסליס זכאים לקבל החזר על רכישת פאה עד לסכום 4,800 שקלים מדי שנתיים, ומחלת אלופציה אוניברסליס מקנה 20 אחוז נכות רפואית. (11)

הטיפול באלופציה

תוספי תזונה שעשויים לעזור במקרי אלופציה

אחת הדרכים להילחם באלופציה היא באמצעות נטילת תוספי תזונה המכילים ויטמינים אשר מעודדים צמיחת שיער, כמו למשל קבוצות ויטמין B וחומצת פנטותונית לשיער (הנקראת גם ויטמין B5) שנמצאו כמשפיעים לטובה על מראה השיער. (3) גם מחסור במינרלים כמו מגנזיום, אשלגן, סידן, זרחן, אבץ ונתרן עלולים לגרום לפגיעה בבריאות השיער, ולכן חשוב לצרוך את המינרלים האלו. (4) תוכלו למצוא את הויטמינים והמינרלים האלו בתוסף התזונה HR Growth, המכיל גם את צמח המרפא ארכובית סינית בו משתמשים בסין כבר אלפי שנים למניעת נשירת השיער וחיזוק השיער. (5)

מריחת משחות

ישנן מגוון משחות שניתן למרוח באזור הקרחות כדי לעודד את צמיחת השיער מחדש. כך לדוגמה, תוכלו למרוח משחת אנטרלין. אנטרלין הוא חומר דומה לזפת (כן, כמו שיש בים) אותו יש למרוח

פעם ביום ולשטוף את החומר לאחר חצי שעה. המשחה עשויה לגרום לצמיחה מחודשת של השיער לאחר 8-12 שבועות, אך חשוב לדעת כי ישנן תופעות לוואי למשחת אנטרלין כמו גירוי בעור ושינוי צבע השיער באופן זמני לגוון חום. לאחר השימוש חשוב להקפיד לשטוף היטב את המשחה מהידיים ולהימנע ממגע עם העיניים. (6) משחה נוספת שאמורה לעזור לכם להיפטר מאלופציה היא מינוקסידיל (מינוקסי). יש למרוח אותה פעמיים ביום על אזור הקרחות, והיא עלולה לגרום לתופעות לוואי המשתנות ממטופל למטופל כמו גירוי בקרקפת ופריחה קלה. (8)

הזרקת קורטיזון

טיפול נוסף לאלופציה היא הזרקת קורטיזון לאזורי הקרחות. הטיפול לא מונע הופעה של קרחות חדשות אלא אמור לעודד את צמיחת זקיקי השיער. הזריקה מתבצעת באמצעות מכשיר הנקרא דרמוג׳ט שהוא מזרק ללא מחט הפועל באמצעות לחץ אוויר. החיסרון של הטיפול הוא שמדובר בתהליך ארוך – צריך להגיע פעם בחודש לטיפול כדי לראות תוצאות. ביום הטיפול יש לבוא עם ראש חפוף ללא קרם או ג׳ל לשיער, ואסור לחפוף את השיער במשך 24 שעות לאחר ההזרקה. ישנן תופעות לוואי להזרקת קורטיזון כמו כאב ודימום מקומי. בנוסף, עלול להופיע שקע באזור ההזרקה. (7)

טיפול אימוני מקומי

דרך נוספת לטפל באלופציה אראטה היא באמצעות טיפול אימוני מקומי. זהו טיפול שבמסגרתו גורמים לתגובה אלרגית בעור על ידי שימוש בכימיקלים שונים כמו SADBE, דיפנציפרון ודיניטרוכלורובנזן. לאחר חצי שנה של טיפול, 40 אחוז מהמטופלים צפויים להצמיח שיער מהקרקפת. החיסרון של הטיפול הוא שהוא גורם לפריחה מגרדת בראש שעלולה להוות מטרד של ממש בעיקר במזג אוויר חם. (12)

לסיכום

אלופציה אראטה היא מחלה העלולה לפגוע מאוד בביטחון העצמי של הסובלים ממנה ולהפריע לאיכות החיים. יחד עם זאת, תוכלו למצוא מגוון שיטות טיפול שמעודדות צמיחה מחדש של השיער.

מקורות:

(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12)

שאלות נפוצות: אלופציה אראטה

HR Growth

פורמולה טבעית ייחודית להצמחת שיער ומניעת נשירה שיעילותה הוכחה במחקר קליני

תכולה

0
קפסולות ב3 צנצנות

אופן טיפול

קפסולה אחת

ביום

מארז יחיד

600

950

2 בפברואר 2021
5/5
הנשירה ירדה והשיער נראה מלא יותר
התחלתי ליטול את כמוסת HR GrOWtH לפני 5 חודשים . כבר בשלב זה ניכר שקיימת השפעה טובה על השיער , הנשירה ירדה והשיער נראה מלא יותר אני ממליצה מאד לנסות את הכמוסות בברכה אורית

אורית

28 בדצמבר 2020
5/5
התחלתי להשתמש במוצר המעולה הזה וכבר אחרי חודשיים הנשירה נעצרה
לאחר שסבלתי כמה שנים טובות מנשירה מחרידה שהתחילה אחרי הלידות התחלתי להשתמש במוצר המעולה הזה וכבר אחרי חודשיים הנשירה נעצרה כמעט לחלוטין וכיום השיער שלי מתחיל לצמוח ולהתמלא. תודה מקרב לב טליה יהודית סלימן (פורסם 28/12/2020)

טליה סלימן

19 בספטמבר 2020
5/5
שיפור משמעותי
יש שיפור משמעותי בטווח זמן יחסית קצר

matan

30 באוגוסט 2020
5/5
הנשירה פסקה, החלה צמיחה והשיער התחזק
סבלתי מנשירה רצינית, מאז שהתחלתי להשתמש במוצר HR-Growth חלה הטבה משמעותית, הנשירה פסקה, החלה צמיחה והשיער התחזק והתעבה. ממליצה בחום על מוצר זה,כמו כן המלצתי לחברותי שסבלו מנשירת שיער מוגברת,השתמשו במוצר וראו תוצאות טובות כמוני. המוצר עשוי מחומרים טבעיים בלבד ולא הרגשתי שום תופעות לוואי. חייבת לציין שרק בקרקרפת ראיתי את השינוי המדהים ולא בשום חלק אחר בגוף.

אסנת קיקוב

26 במאי 2020
5/5
המוצר מעולה
בהתחלה שהובא לידיעתי עצם פיתוח תכשיר להצמחת שיער הייתי מאוד מסופקת אם אני הולכת להשתמש בו. למרות זאת, לאחר שעיינתי בחומר הכתוב, בעיקר המחקר הקליני ודף בטיחות שהוצגו באתר, רכשתי את המוצר הייר-גרו והתחלתי להשתמש לפי ההוראות. לתדהמתי לאחר ארבעה חודשיים של שימוש במוצר הנשירה הופסקה ואחרי כארבעה חודשים הקרקפת התחילה להתמלא בשיער חדש , דבר שהחזיר לי את ביטחון העצמי

דפנה

17 בספטמבר 2019
5/5
זה עובד הנשירה פסקה!
שלום, אני משתמשת מזה חצי שנה בטבליות לשיער הנשירה פסקה אמשיך בטיפול ממליצה לכולם בחום. סבלנות והתמדה וזה ממש מצליח

רחלי לאור

30 באוגוסט 2019
5/5
שינוי משמעותי תוך שלושה חודשים
בתחילת שנות ה-30 לחיי התחלתי להתמודד עם בעיה הנפוצה מאוד בקרב גברים בגילי. השיער המלא הפך דליל, המפרצים החלו להיות יותר ויותר עמוקים וכל אמבטיה הייתה מסתיימת עם הרבה שערות בקרקעית. ואז…הכרתי את HR Growth. הסבירו לי על התכשיר והחלטתי להשתמש בו כמעט על בסיס יום יומי ותוך שלושה חודשים שאחריו התחלתי לראות שינוי משמעותי.

ויקטור חיון, כפר יונה

מאמרים נוספים שכדאי לקרוא

הומאוטריט לאב

נשמח להיות בקשר!

כתובתנו

אבשלום גיסין 86 פתח תקווה

שירות לקוחות

א'-ה' 09:00-18:00

טלפון

077-9725166

עקבו אחרינו

הצהרת בריאות

1. כל האמור כאן אינו מהווה התוויה רפואית אלא תמצות מאמרים מדעיים המובאים כאן מכוח חוק חופש המידע.
2. המידע אינו מהווה הנחיה רפואית או המלצה לטיפול. אנשים הנוטלים תרופות לפי מרשם, נשים בהריון, נשים מניקות וילדים – יש להתייעץ עם רופא לפני השימוש

מערכת חיסנוית

מערכת חיסונית

מערכת העצבים

מערכת העצבים

מעכת העיקול

מערכת העיכול

מערכת הורמונאלית

מערכת הורמונאלית

לב וכלי דם

לב וכלי דם

טיפוח השיער

טיפוח השיער

דרכי הנשימה

דרכי הנשימה

אף אוזן גרון

אף אוזן וגרון

אנטי אוקסידנט

אנטי אוקסידנט

כל הזכויות שמורות להומאוטריט 2021

10% הנחה כולל כפל מבצעים

הצטרפו עכשיו למועדון הלקוחות של הומאוטריט לאב ותהנו מ 10% הנחה לקנייה הנוכחית, תכנים מותאמים אישית ועוד הפתעות והטבות רבות! מלאו את הפרטים מטה והצטרפו עכשיו, קופון ההנחה יישלח אליכם במייל:

*שימו לב, אם בסיום ההרשמה לא קיבלתם מייל עם קוד הקופון, בדקו גם את תיבת הספאם שלכם. 10% ההנחה הם לשימוש חד פעמי.

אז מה יש לנו?

רק עוד 200 נותרו למשלוח חינם! 😍

הסל שלך ריק.

נראה שעדיין לא החלטת :)