עיסוי הקרקפת

עבור רבים, עצם המושג של מסאז’ קרקפת נשמע זר. שמענו על עיסוי לגב, לרגליים ואפילו לידיים, אבל לקרקפת?! ואכן, עיסוי קרקפת הינה טכניקה נפוצה, ובשנים האחרונות היא נוספה  לארסנל הנשק במלחמה נגד נשירת שיער. אתם מוזמנים להמשיך לקרוא על מנת ללמוד על טיפול עיסוי הקרקפת, למה עיסוי קרקפת מועיל, ואיך ניתן להעצים את היתרונות הטבעיים שלו.

מהו עיסוי קרקפת?

עיסוי קרקפת הוא טכניקה המיועדת עבור אנשים הסובלים מדלדול שיער, וזאת על מנת למנוע היחלשות של השערה וכן לעודד צמיחה מחודשת. מדובר בטיפול טבעי נפוץ במיוחד, שיש לו גם סימוכין מדעיים [1], ושניתן לעשות אותו בעצמכם או באמצעות מכשיר לעיסוי הקרקפת. עיסוי קרקפת כשלעצמו יכול לעזור לחזק את שורש השערה, אך ניתן למצוא בשוק תוספים שהשימוש בהם יכול להגביר את האפקט ולהוביל לשיער בריא יותר, מלא יותר וחזק יותר.

היתרונות של עיסוי קרקפת

יתרונות עיסוי קרקפת בכל הנוגע לחיזוק השיער ומניעת התקרחות הם רבים, ואלה כמה מהם:

הגברת זרימת הדם לקרקפת

יכולות להיות סיבות רבות להתקרחות או להיחלשות השיער, אך לעיתים קרובות אחת הבעיות היא אי הגעה של חומרי הזנה מספקים לשורשי השיערה הנמצאים בקרקפת. באופן כללי, שורשי השערות מקבלים אספקת דם רצינית ביותר בהשוואה לגודל שלהם, מה שמאפשר להם להיות מושפעים באופן מסיבי משלל החומרים שנמצאים (או חסרים) אצלנו בדם. זה כולל הורמונים, תרופות, ברזל ועוד. לכן, הגברת זרימת הדם לקרקפת באמצעות עיסוי קבוע, בין אם בידיים ובין אם באמצעות מכשיר לעיסוי הקרקפת, יכול להוביל לחיזוק השערה ולהגברת צמיחת השיער.

שינוי הגנים שבאים לידי ביטוי באזורים המעוסים

מחקר יפני מצא כי עיסוי קרקפת קבוע של רק כמה דקות ביום, מוביל לשינוי בביטוי הגנים באזורי הקרקפת שעברו עיסוי [2]. שינויים אלה מתרחשים בהשראת כוחות המתיחה המופעלים במהלך עיסוי קרקפת, ומובילים להעצמת פעילות הגנים התורמים לגדילת השיער, כמו גם להפחתת פעילות הגנים המובילים להיחלשות השיער.

הורדת מתח

הקרקפת היא אזור רגיש במיוחד, מה שמוביל לכך שעיסוי קרקפת משפיע גם על אזורים אחרים בגוף, מלבד הקרקפת עצמה. בדומה למסאז’ רגיל, שהשפעותיו חורגות מתחומי האיבר שעובר עיסוי באותו רגע, כך גם עיסוי קרקפת מסייע להורדת מתח והגברת השלווה [3]. מלבד היתרונות הכלליים הברורים שבהשגת מצב נפשי רגוע ומאוזן יותר, יש לכך גם השפעה על גדילת השיער. ישנו קשר ידוע בין מתח לדילול השיער, ולכן גם הפונקציה הזו של עיסוי הקרקפת עשויה להיות מועילה ביחס לגדילה של השיער.

טכניקות עיסוי לקרקפת

ישנן מספר טכניקות לעיסוי הקרקפת, כאשר כל אחת מהטכניקות משיגה מטרה קצת שונה. אמנם הטכניקות הללו נושאות שמות טכניים אקזוטיים , אך בסופו של דבר הן די פשוטות לביצוע. כמובן שתמיד ניתן ללכת למעסה מנוסה על מנת שיבצע עבורכם את העיסוי בצורה מקצועית.

טכניקת אפלוראז’ (מחיקה)

זוהי שיטה עדינה יחסית, והשיטה המוכרת ביותר כנראה, שבה משתמשים בקצות האצבעות על מנת ללחוץ את הקרקפת ולהמריץ את זרימת הדם. זו שיטה פשוטה לביצוע, כך שכל אחד ואחת יכולים לבצע אותה בבית.

טכניקת טפוטמנט

שיטה זו הינה עדינה במיוחד, וכוללת בעיקר ליטוף של האזור המעוסה. היא יעילה בעיקר בשלבים הראשוניים של העיסוי, כמו גם עבור פיזור אחיד של התכשירים שבהם נשתמש לעיסוי, כדוגמת תוספים לחיזוק השיער וכן שמני עיסוי למיניהם, בעיקר אצל מעסים מקצועיים.

טכניקת פטריסאז’ (לישה)

זו טכניקת עיסוי אגרסיבית מעט יותר, שכמו ששמה מעיד עליה, היא דומה יותר ללישה מאשר לליטוף או מחיקה. בשיטה זו מבצעים לחיצות של הקרקפת, אך גם מוסיפים צביטות וגלגולים המפעילים יותר לחץ על האזור ומבטיחים זרימה גבוהה משמעותית של דם אליו, בהשוואה למצב הרגיל.

כיצד אדע איזו טכניקה מתאימה לי?

כל אחת מהשיטות יכולה להתאים, בתנאי שמבצעים אותה כמו שצריך. עם זאת, מומלץ להתחיל עם טכניקה פשוטה אך יעילה יחסית, כדוגמת עיסוי האפלוראז’. בשיטה זו, במיוחד כאשר מבצעים אותה נכון ולמשך זמן מספיק בכל יום (כ-10-20 דקות), יכולות להיות תוצאות מצויינות.

אמצעים לעיסוי הקרקפת

עיסוי ידני ראשון – כמו ליטוף של כלב

הטכניקה הראשונה דומה לליטוף של כלב עם הרבה פרווה. שטפו את הידיים היטב, ואז העבירו את האצבעות והציפורניים בין השערות, תוך שאתם מפעילים לחץ קל על הקרקפת. שיטה זו מסייעת לסלק לכלוכים מהשיער, כאלה המפריעים לגדילת השיער, והלחץ המופעל משפר את זרימת הדם לקרקפת. התחילו מהמצח ולכו אחורה, ולאחר מכן התחילו מהאזניים והתקדמו לכיוון מרכז הפדחת.

עיסוי ידני שני

השיטה השנייה היא להניח מספר אצבעות על הקרקפת, ללחוץ במתינות ולעסות לסירוגין במשך כעשרים דקות. גם כאן מומלץ לשטוף את הידיים לפני העיסוי כמובן. העיסוי צריך להיעשות בצורה מעגלית, ולהתמקד באזורים שונים ברחבי הקרקפת.

לאחר העיסוי הידני, מומלץ לשטוף שוב את הידיים.

מכשיר לעיסוי קרקפת

ניתן למצוא בשוק מגוון של מכשירים לעיסוי הקרקפת, שניתן לבחור מבניהם. הם עשויים ממגוון חומרים (גומי, סיליקון, ואפילו מתכת), והתחושות שלהם שונות בהתאם לתכונות שלהם. ניתן לבחור את המכשיר המתאים לכם בהתאם למה שעושה לכם טוב, ואת זה שאתם מתחברים אליו ביותר.

בין יתר המכשירים ניתן למצוא את המעסה הקלאסי המוכר, שנראה דומה לאלקטרודות המקיפות את הראש ועובר בעדינות בין השערות. כלי אחר הוא מברשת רכה לעיסוי הקרקפת במהלך המקלחת, וכמו כן ניתן להשתמש במברשת עיסוי מעץ.

טיפים לעיסוי הקרקפת

גיוון בשיטות

על מנת שלא להשתעמם מעיסוי הקרקפת, וכן על מנת שתצליחו להתמיד בעיסוי לפחות מספר חודשים (שכן זה הזמן הדרוש על מנת להתחיל לראות תוצאות), חשוב לגוון בשיטת העיסוי שאתם בוחרים. אם בחרתם להתחיל עם אפלוראז’, עברו אחרי שבוע לפטריסאז’ ואז חזרו אחורה. השתמשו לסירוגין במכשירי עיסוי, ועוד. זכרו שמחזור חיי השערה אורך מספר חודשים, ולכן התוצאות אינן מיידיות.

כוח במידה

על מנת שהטיפול יצליח, חשוב להפעיל כוח במהלך העיסוי. עם זאת, על מנת שלא לפגוע בעצמכם, חשוב שלא להפעיל כוח רב מדי. אתם מכירים את הגוף שלכם בצורה הטובה ביותר, אך זכרו שהמטרה היא להמריץ את זרימת הדם, וזאת מבלי לפגוע בקרקפת.

בנוסף, חשוב שלא לעסות את הקרקפת עם הציפורניים. זה אולי נשמע מובן מאליו, אבל שימוש בציפורניים עלול לא רק להכאיב, אלא אפילו לפצוע את הקרקפת ואף לגרום לזיהומים. חשוב להיזהר.

שימוש בתוספים

ישנם תוספים רבים הנמכרים בשוק על מנת לעודד צמיחת שיער בשילוב עם עיסוי קרקפת. עם זאת, מוצרים רבים נמכרים בלי שהוכחה יעילותם. תוסף התזונה HR GROWTH להצמחת השיער ולמניעת נשירה עבר מחקר קליני, שבו הוכחה יעילותו עבור גברים ונשים הסובלים מנשירה כאחד.

לסיכום

עיסוי קרקפת הוא טכניקה מוכחת עבור אלו הסובלים מנשירת שיער או משיער חלש ודליל, ומעוניינים הן להעשיר את השיער והן לחזק אותו. לעיסוי הקרקפת מגוון יתרונות, וניתן לעשות אותו הן במסגרת ביתית עצמאית והן אצל מעסה מקצועי. כמו כן, ניתן לבצע אותו בידיים או באמצעות מכשירים ייעודיים. על מנת להעצים את היתרונות הטבעיים של העיסוי, ניתן להשתמש טבעיים שהוכחו קלינית ונמצאו כמסייעים לגדילת השיער ולחיזוק שורש השערה.

 

מקורות: (1) (2) (3)

שאלות נפוצות: עיסוי הקרקפת

עיסוי לקרקפת הוא טכניקה המיועדת להגברת הזרמת הדם לקרקפת, על מנת למנוע נשירת שיער ולהוביל לחיזוק שורש השערה.

עיסוי הקרקפת מוביל להזרמת דם מוגברת לשורש השערה, לעידוד תהליכים טבעיים המחזקים את השורש, ולהפחתת מתח הקשור בדילול שיער.

בין היתרונות ניתן למנות עידוד הגעה של הורמונים וחומרים מזינים לשורש השערה, הפחתת מתח, הגברת פעילות גנים התורמים לחיזוק השערה, ועוד.

ישנן מספר טכניקות המשמשות לעיסוי הקרקפת, כולל טכניקת אפלוראז’, פטריסאז’ וטופומנט. טכניקות אלו ניתנות ליישום עצמאי, או באמצעות מעסה מקצועי.

HRNEW

HR Growth

פורמולה טבעית ייחודית להצמחת שיער ומניעת נשירה שיעילותה הוכחה במחקר קליני

תכולה

30

כמוסות בצנצנת

אופן טיפול

כמוסה אחת ביום

בבוקר לפני האוכל

מארז של 6 מוצרי שיער

מארז יחיד

1,900

10% הנחה כולל כפל מבצעים

הצטרפו עכשיו למועדון הלקוחות של הומאוטריט לאב ותהנו מ 10% הנחה לקנייה הנוכחית, תכנים מותאמים אישית ועוד הפתעות והטבות רבות! מלאו את הפרטים מטה והצטרפו עכשיו, קופון ההנחה יישלח אליכם במייל:

*שימו לב, אם בסיום ההרשמה לא קיבלתם מייל עם קוד הקופון, בדקו גם את תיבת הספאם שלכם. 10% ההנחה הם לשימוש חד פעמי.

10% הנחה כולל כפל מבצעים

הצטרפו עכשיו למועדון הלקוחות של הומאוטריט לאב ותהנו מ 10% הנחה לקנייה הנוכחית, תכנים מותאמים אישית ועוד הפתעות והטבות רבות!

השאירו פרטים ומיד תקבלו קוד קופון לשימוש מיידי:

אתר זה משתמש ב Cookies על מנת לספק לך חווית גלישה טובה יותר. לקבלת מידע מפורט קראו את המדיניות פרטיות שלנו.

אתר זה שומר שבת וחגים

אתר זה הינו שומר שבת וחגים ולכן לא ניתן לבצע בו רכישות כעת.
ניתן להשאיר לנו פרטים בטופס הפניה ואנו נשוב אליכם למידע נוסף והשלמת התהליך כאשר נחזור לפעילות.
עמכם הסליחה

אתר זה שומר שבת וחגים

אתר זה הינו שומר שבת וחגים ולכן לא ניתן לבצע בו רכישות כעת.
אנו נשוב אליכם למידע נוסף והשלמת התהליך כאשר נחזור לפעילות.
עמכם הסליחה

10% הנחה על כל מוצרי הומאוטריט לקנייה ראשונה באתר
בהקלדת קוד קופון:
gift10