כאבי ראש

כאבי ראש נחשבים לנפוצים ושכיחים, כאשר הסיבות להם מגוונות אך יחד עם זאת, גם דרכי הפתרון הקיימות עשויות להיות מגוונות ואף מפתיעות. אז כיצד למנוע כאבי ראש ומה ניתן לעשות כאשר הם מופיעים? התשובות לפניכם:

סוגי כאבי ראש

הידעתם? לכאבי ראש יש כמה וכמה סוגים, אותם ניתן לחלק לשניים עיקריים: הסוג הראשון מתייחס לכאבי ראש ראשוניים שכוללים כאבי ראש מתחיים, מיגרנות וכאבי ראש טריגמינליים – אוטונומיים. הסוג השני מתייחס לכאבי ראש משניים. יש סוגים נפוצים יותר ופחות, ולכל אחד טיפול שונה.

כאבי ראש תעוקתיים ומתחיים

השכיח מבין סוגי כאבי הראש, הוא כאב ראש תעוקתי או מתחי. הוא יבוא לידי ביטוי באזור שתי הרקות או באזור המצח. הכאב ירגיש כמו פעימות או כמו לחץ חגורתי ועוצמת הכאב תהיה קלה עד בינונית.

כאבי ראש אלו יכולים להיגרם בעקבות שינויים בשגרת החיים היום יומית – דיכאון, חוסר שינה, אכילה לא קבועה ולא מסודרת, שתיית מים מועטה, חוסר בשעות שינה ובעיקר בגלל סטרס. [1]

מיגרנות

כאבי ראש נוספים, הנפוצים לא פחות מאלה שצוינו מעלה, הם המיגרנות. למעשה, כאבי הראש בזמן מיגרנות יהיו חזקים יותר, בעוצמה בינונית עד גבוהה ולעיתים יכולים להשבית את הפעילות היום-יומית שלנו. מיגרנה היא מחלה כרונית והיא עוברת בדורות המשפחה. ניתן לטפל במיגרנות באמצעות טיפול רפואי ואם אתם סובלים ממיגרנות עליכם להתייעץ עם רופא. [2]

כאבי ראש טריגמינליים – אוטונומיים

אלו כאבי ראש עם שכיחות נמוכה, אשר נפוצה יותר בקרב גברים מאשר בקרב נשים. כאבי ראש אלו מתאפיינים בכאבים חזקים בצד אחד של הראש. כמו כן, הכאבים יכולים להגיע בהתקפים אשר יכולים להימשך מספר דקות ועד שלוש שעות. ניתן לטפל בכאבים הללו על ידי טיפול בחמצן, ולכן יש להתייעץ עם רופא. [1]

כאבי ראש משניים

מדובר בכאבי ראש שנגרמים בעקבות סיבה ידועה, ובדרך כלל בשל תסמינים שנגרמים בעקבות מחלה אחרת. למשל, זיהומים, דלקות, בעיות, מחלות ועוד. על מנת לטפל בכאבי ראש אלו, עליכם להתייעץ עם רופא. הרופא ינסה לטפל בבעיה העיקרית על מנת לפתור את הכאבים או שהוא ייתן לכם טיפול תרופתי נקודתי על מנת להפחית את עוצמת הכאב. [1]

מתי נפנה לגורם רפואי מקצועי?

רוב כאבי הראש הם שכיחים “ורגילים” כלומר, הראש כואב מדי פעם בעקבות שינויים כאלו או אחרים וברוב המקרים לא צריך לפנות לטיפול רפואי. יחד עם זאת, יש מצבים וסימנים שבהופעתם עליכם ללכת להיבדק אצל רופא: כאבי ראש במהלך היריון, כאבים שהופיעו לאחר חבלה, כאשר דפוס כאב הראש משתנה לפתע, הופעת טשטוש בראייה, בלבול, כאבי ראש שמחמירים במאמץ או בשכיבה ועוד [1].

נוסף על כך, אם אתם סובלים מכאב ראש ואתם נוטלים כדורים, פנו לרופא המטפל שלכם לבדיקה ובררו האם יש צורך להחליף את הרכב הטיפול התרופתי שלכם.

טיפול בכאבי ראש

יש לא מעט מצבים בהם רצוי לפנות לרופא כאשר חשים בכאבי ראש. אין אף אחד שמכיר אתכם טוב יותר מכם ולכן, אם אתם חשים בכאבי ראש חלשים תוכלו לנסות טיפולים שונים כדי לטפל בהם. אילו טיפולים קיימים כיום?

טיפול תרופתי

אם תרצו פתרון רגעי, תוכלו ליטול משככי כאבים כמו: אקמול, אופטלגין או נורופן, הם אמורים לעזור לכם בהקלת הכאב באופן מיידי.

שימו לב, לכל תרופה יש תופעות לוואי, אמנם הסטטיסטיקה אומרת כי הסיכוי לחלות בתופעת לוואי ממשכך כאבים הוא נמוך, אך הוא אפשרי. כאשר אתם לוקחים משככי כאבים בתדירות קבועה, אתם יוצרים מעגל שבו כאב הראש לא יפסק, זאת בשל העובדה שהכאבים עלולים להפוך לכרוניים וצריכת משככי הכאבים תעלה. מכאן – תופעות הלוואי יגרמו לכאבי ראש נוספים וחוזר חלילה. הסיכוי שזה יקרה הוא קטן אך אפשרי – היו קשובים לעצמכם ולגוף שלכם. [2]

תרופות סבתא

תרופת סבתא היא תרופה עממית או מסורתית, שבאמצעותה ניתן להקל על כאב מסוים. תרופות סבתא יכולות להיות מזון שאוכלים, משחה למריחה, פעולה מסוימת ועוד. [3]

להלן תרופות סבתא נפוצות לכאבי ראש:

חומץ תפוחים – תוכלו להוסיף שתי כפות חומץ תפוחים לכוס מים פושרים ולשתות. נוסף על כך, ניתן להוסיף את חומץ התפוחים לתוך סיר עם מים רותחים ולשאוף את האדים, מומלץ לעשות זאת עם הראש מעל הסיר ומגבת שמכסה את ראשכם.

נקודות לחיצה – עליכם לשים אצבע אחת בחיבור בין האף לגבות ואצבע שנייה על בסיס הגולגולת. בשלב זה, יש ללחוץ למשך מספר שניות ולשחרר. כמובן שתוכלו לחזור על הלחיצות מספר פעמים עד שתחושו בהקלה בכאב.

קשירת מזון על המצח – תוכלו לחתוך תפוח אדמה מבושל, מלפפון או שום כתוש, עליכם לקשור אותו על המצח באמצעות מטפחת או מגבת ולחכות עד להקלה בכאב. [4]

טיפול טבעי

אם אתם סובלים מכאבי ראש באופן קבוע וגם אם לא, כדאי להיעזר בתוספי תזונה שישפרו את המערכת החיסונית של גופכם ויהוו סיוע משלים להקלה בתסמינים השונים והכאבים שעלולים לצוץ במהלך היום.

ופה נעצור לציין שתוסף תזונה כמו SPECIAL D, יכול להקל על כאבי ראש שנובעים ממיגרנות, זאת משום שמחסור בוויטמין D יכול להוביל לעלייה בתדירות המיגרנות וכאבי הראש. מלבד זאת, גם פורמולת נייט, מהווה מוצר שמסייע להקלה של כאבי ראש ומיגרנות.

אם זיהיתם שכאבי הראש נגרמים בעקבות שינויים בשגרת החיים, עליכם לשנות תהליכים מסוימים על מנת להקל על הכאב. ראשית, חשוב לשתות מים ולאכול בצורה מסודרת. ברוב הפעמים תראו שכאב הראש יעלם. לאחר מכן נסו להפחית את הלחצים באופן קבוע, ונסו לנהל שגרת חיים רגועה יותר. מעבר לזה, תוכלו לנסות לבצע פעולות מרגיעות כמו יוגה, דיקור סיני והרפיה.

פעולות נוספות להפחתת כאבי הראש:

  • מקלחת חמה – מקלחת חמה מרפה את השרירים בראש, בצוואר ובכתפיים. היא גם תנעים את כאב הראש וגם את מצב הרוח שלכם.
  • הפסיקו ללעוס מסטיק – לעיסה מרובה של מסטיקים יוצרת עומס על המפרקים שמחברים את הלסתות לגולגולת, דבר הגורם לכאב ראש. נסו להפחית בלעיסת מסטיקים.
  • אספו את השיער באופן משוחרר – קוקו מתוח וגבוה עלול למשוך את העצבים שמצויים בקרקפת. נסו לשחרר את השיער ולשמור אותו רפוי יותר. [5]

לסיכום, נצחו את כאבי הראש

לאורך המאמר סקרנו את כאבי הראש, את הסיבות להופעתם, את הדרכים למנוע אותם ואת הדרכים לטפל בהם. מלבד הטיפול התרופתי הצענו תרופות סבתא שונות, טיפולים טבעיים מגוונים והרגלים חדשים שיעזרו לכם לצמצם את הכאבים.

זכרו, כאבי ראש הם נורמליים לחלוטין וכל אחד חווה אותם מדי פעם. הכירו את המצבים החמורים בהם עליכם לפנות לרופא המשפחה והכירו את הטיפולים הפשוטים יותר על מנת למנוע את הכאבים לפעם הבאה. נסו לטפל בקביעות דרך נטילת תוספי תזונה כמו SPECIAL D, על מנת לשפר את בריאותכם ולסייע לחזק את הגוף..

מקורות: [1] [2] [3] [4] [5]

תוספת תזונה

Immu Optimizer Complex

מסייע לחיזוק המערכת החיסונית ובכך עוזר במניעת התפשטות וההתפתחות של מחלות ונגיפים

תכולה

90

כמוסות צמחיות

אופן טיפול

כמוסה אחת

3 פעמים ביום

תוסף תזונה

מארז יחיד

250

אימיו-אופטימייזר זוג

מארז זוגי

₪450

₪500

אימיו-חדש-שלישייה

מארז שלישייה

₪600

₪750

10% הנחה כולל כפל מבצעים

הצטרפו עכשיו למועדון הלקוחות של הומאוטריט לאב ותהנו מ 10% הנחה לקנייה הנוכחית, תכנים מותאמים אישית ועוד הפתעות והטבות רבות! מלאו את הפרטים מטה והצטרפו עכשיו, קופון ההנחה יישלח אליכם במייל:

*שימו לב, אם בסיום ההרשמה לא קיבלתם מייל עם קוד הקופון, בדקו גם את תיבת הספאם שלכם. 10% ההנחה הם לשימוש חד פעמי.

10% הנחה כולל כפל מבצעים

הצטרפו עכשיו למועדון הלקוחות של הומאוטריט לאב ותהנו מ 10% הנחה לקנייה הנוכחית, תכנים מותאמים אישית ועוד הפתעות והטבות רבות!

השאירו פרטים ומיד תקבלו קוד קופון לשימוש מיידי:

אתר זה משתמש ב Cookies על מנת לספק לך חווית גלישה טובה יותר. לקבלת מידע מפורט קראו את המדיניות פרטיות שלנו.

אתר זה שומר שבת וחגים

אתר זה הינו שומר שבת וחגים ולכן לא ניתן לבצע בו רכישות כעת.
ניתן להשאיר לנו פרטים בטופס הפניה ואנו נשוב אליכם למידע נוסף והשלמת התהליך כאשר נחזור לפעילות.
עמכם הסליחה

אתר זה שומר שבת וחגים

אתר זה הינו שומר שבת וחגים ולכן לא ניתן לבצע בו רכישות כעת.
אנו נשוב אליכם למידע נוסף והשלמת התהליך כאשר נחזור לפעילות.
עמכם הסליחה

10% הנחה על כל מוצרי הומאוטריט לקנייה ראשונה באתר
בהקלדת קוד קופון:
gift10